Barış Akarsu

Kendine özgü bir tarzı yeni oluşmamış senelerdir var olan, iyi sesli bir şarkıcıdır. Yıllardır Ereğli’de şarkı söylemektedir ve yıllardır da aynı şekilde sahneye çıkarken gözlerine sürme çekmektedir. Ayrıca günlük yaşamında da her zaman aynı tarz giyinen bir kişiliktir. Yarışma sonrası oluşturulmuş bir imajla değil, kendi olarak çıkmıştır karşımıza…

Bu da, Edip Akbayram’ın gözünden kaçmaz bir sohbetimiz esnasında kendisine sorduğumda erkek sanatçılar arasında rock müzisyeni olarak kimi beğeniyorsunuz diye hiç tereddüt etmeden Barış Akarsu demiş ve eklemişti, bende yarışmadan birinci olarak tırnaklarımla bir yerlere geldim. O da aynı benim gibi bir yarışmadan birinci oldu yaşasaydı iyi yerlere gelirdi dedi.

Ereğli’de kendisini dinlemiş olanları çok etkilemiş, sesi ve yorumundan haklı bir beğeni oluşturmuştur. Ayrıca Islak Islak ve diğer tüm Cem Karaca şarkılarını şimdiye kadar söylemeye çalışmış olan tüm şarkıcılarımızdan çok çok daha iyi yorumlamıştır ve eminim ki yaşasaydı çok çok daha iyi olacağı kesin.

Ölümün yakışmadığı nadir ve güzel insanlardan, gençliğimizde bir barda çalıp söylerken ki haliyle, albümünün çıktığı tarihten sonraki haliyle arasında hiçbir fark olmaya, İstiklal Caddesin’de gördüğünde koşa koşa insanın yanına gelen, hal hatır soran, alçak gönüllü, oldukça yetenekli, altın kalpli adam. Kaderinin Kerim Tekin, Uzay Heparı ve adını hatırlayamadığım daha niceleri gibi olmamasını dilediğim olacaksa yaşarken efsane olsun diye düşündüğüm sanatçı, dost, yetenek, insan fakat ömrünün vefa etmemesi ve bugün yaşasa 41 yaşında olacağı dev yürek, büyük ses, büyük müzisyen evet genç yaşta aramızdan ayrıldı. Bunun üzüntüsü içimizde çok derin ve inan seni hiç unutmadık unutmayacağız ilk ölüm haberin geldiğinde kendi kardeşimi kendi canımdan bir parçasını kaybetmiş kadar üzüldüğüm gibi.

Facebook Yorumları