Kargaşa Projesi “Sinyal Yok, bizce içimizden gelenleri tam olarak yansıtabildiğimiz, samimi bir çalışma oldu.”

Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kargaşa Projesi 2002 yılında kuruldu, 2013 yılında Murat Can’ın vefatı (Mekanı Cennet Olsun), aradan geçen üç yılın ardından şu anki kadronun bir araya gelmesi ve 2018 “Sinyal Yok”. Kuruluş aşamasından bu zamana gelene kadar ki süreç nasıl gelişti sizler için?

Öncelikle Kargaşa Projesi’ne olan ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Can’la beraber Murat’ın da dahil olduğu, grubun ilk zamanlarına dair bestelere yıllardır kafa yoruyorduk. Kargaşa Projesi, hayatın getirdiklerinden bir türlü hayata geçiremediğimiz bir projeydi. Can’ın 2016 yılında izmir’e kesin dönüşüyle bu fırsatı yakaladık. Murat’ın anlamsız gidişi bizi çok etkiledi. Bu da bizi Kargaşa Projesine dair daha fazla üretmeye ve paylaşmaya itti. İlk 1 yıllık süreçte grubun diğer üyelerinin katılımıyla da bestelerimizi tamamladık.

“Sinyal Yok”a gelen tepkiler nasıl, albümü nasıl tanımlıyorsunuz? Bu arada albümdeki “Sondan Bir Önce” favori parçalarım arasına girdi bile

Albüme dair aldığımız tepkiler genellikle olumlu yönde. Yarattığımız etkiden çok memnunuz 🙂 ”Sinyal Yok” bizce içimizden gelenleri tam olarak yansıtabildiğimiz, samimi bir çalışma oldu. Bu arada Sondan Bir Önce’yi beğendiğine çok sevindik. Bizde çok seviyoruz 🙂

Grup olarak sizleri etkileyen, ilham aldığınız, favorileriniz olan sanatçı veya gruplar var mı? Bizlere tavsiye edebileceğiniz…

Bu soruya tek tek yanıt verelim 🙂

Can : Kesmeşeker, Kramp, Bülent Ortaçgil, Explosion In The Sky
Orçun : Murat İlkan, Kesmeşeker, Bülent Ortaçgil, Grandaddy
Cenk : Pineapple Thief, Anathema, Antimatter
Onur : Levent Candaş, Cenk Turanlı
Mert : Pineapple Thief, Mor ve Ötesi
Melisa : Mor ve Ötesi

Kendinizi, biz bu tarz müzik yapıyoruz diye nitelendirebiliyor musunuz?

Samimi olmak gerekirse derdimiz herhangi bir tarza bağlı kalmadan, Türkçe sözlü müzik yapabilmek. Kesin bir şekilde tarif edemiyoruz. Dinleyenlerin ne hissettiği aklında nereye koyduğu bizim için daha önemli.

İzmir çıkışlı bir grupsunuz, bu durumun size avantaj ve dezavantajları var mı?

Herhangi bir avantajı ya da dezavantajı olduğunu düşünmüyoruz. Amacımız üretmek ve paylaşmak. İnternet bize bu imkanı veriyor.

İzmir’de ki Heavy Metal etkinlikleri son dönemlerde fazlaca görülmeye başladı, bu konuda ne düşünüyorsunuz ve “Kanlı Teneke” ekibini takip ediyor musunuz?

İzmir bir ara bu konuda durgunluk yaşamıştı. Fakat şu an İzmir Heavy Metal ortamı oldukça aktif. Hem üreten grup anlamında ciddi bir artış var hem de yetişmeyeceğimiz kadar etkinlik 🙂 Bu tabii ki çok sevindirici. Kanlı Teneke ekibini de takip ediyoruz. Çok başarılı işlere imza atıyorlar.

Türkiye’de ki Türk Rock ve Metal piyasasını nasıl buluyorsunuz?

Son dönemde özellikle eski grupların tekrar toplanmasıyla beraber piyasanın çok renkli bir hale geldiğini görüyoruz. Bu gerçekten inanılmaz. Umarız bu şekilde devam eder.

 

Vakit ayırıp sorularımızı cevapladığınız için teşekkür ederim, son olarak Çerezzine okurları ve sizleri takip edenlere söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Kargaşa Projesi olarak bizde Çerezzine ekibine çok teşekkür ederiz. Bizi takip eden dostlarımıza da konserlerimizin başlayacağını da müjdelemek isteriz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirler. Biz hep buralarda bir yerlerde olacağız 🙂

Kargaşa Projesi Sosyal Medya Hesapları :

Facebook : www.facebook.com/kargasaprojesi/

Instagram : www.instagram.com/kargasaprojesiband/

Youtube : www.youtube.com/channel/UCLbBKgfsoIeaz2Qrze1jO2A


Bu yazıyı paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir