Koyu Kırmızı’nın ilk teklisi ”Kara Toprak” 10 Mayıs’ta dijital platformlardaki yerini aldı.
Sözleri Alper Bozkurt’a, müziği Alper Bozkurt, Furkan Atilla ve Volkan Gündüz’e ait olan şarkının aranjesini Volkan Gündüz/mix&mastering’ini Egemen İnal yaptı.
Grubun Vokal’i Alper,şarkının hazırlanış ve çıkış süreciyle ilgili şunlardan bahsetti;
”Şarkının sözlerini 2012 yılında yazdım.2015 yılında o zamanlar farklı bir grupta beraber müzik yaptığım dostum Furkan ile besteledik. Sonrasında şarkı öylece bir köşede kaldı. 2018’den beridir Koyu Kırmızı ile beraber bir tekli çıkarma fikrimiz vardı ama bunun Kara Toprak olabileceğini hiç düşünmemiştim. 2019’un Haziranında şans eseri bir şekilde tabir-i caizse tozlu raflardan çıktı. Tabii ki sözler az çok değişti,müzikte çoğunlukla oynamalar yapıldı ama temeli aynı kaldı. Ekiple beraber denemelere başladık, düzenlemeleri yaptık. 2020’nin şubat ayında kayıtlara giriştik. Aslında klip fikrimiz vardı ama malum pandemi süreci bunu epey etkiledi. Biz de ufak tefek animasyonları olan lyric bir klip hazırlamayı doğru bulduk. 10 mayısta da yayınladık. Yolu açık olsun diyelim..”
Koyu Kırmızı kimdir?
Koyu Kırmızı, 2017’nin Eylül ayında ilk temelleri atılmış, Soft Rock ve Alternatif tınılarla harmanlanmış bir ekiptir.
Kadrosu Alper Bozkurt (Vokal/Elektrik Gitar), Volkan Gündüz (Elektrik Gitar) , Sedat Yalçın Erata (Bas Gitar) , Umur Özmen (Davul)’den oluşuyor.
İlk teklileri ”Kara Toprak”ı 10 Mayıs’ta lyric klibiyle birlikte yayınladılar.
Facebook Yorumları