Editör ön notu:

Introduction to Humanity’nin uzun zamandır ilgiyle takip ettiğiniz, tefrikalar halinde yayımladığımız hikayelerine bu seferlik kısacık bir ara veriyoruz. Hemen telaşa kapılmayın ama bu arada daha farklı sürprizler sizi bekliyor. Yeni bir bölüm yerine yeni videolarla karşınıza çıkıyor Introduction to Humanity. İlk üç bölümün sesli okumalarıyla ve de yine kendisi tarafından yazılan, onlara eşlik eden şarkılarla çıkıyor karşımıza. Videolardaki okumalarda aktör İbrahim Emin Ege eşlik ediyor kendisine sesiyle. Eminiz ki ilgiyle takip ettiğiniz bölümler gibi, bu kez de ilgiyle dinleyeceksiniz bu “Radyo Hikâyeleri” tadındaki paylaşımı… Keyifli dinlemeler herkese…

Yazar ön notu:

Bu gün aslında yeni bir bölüm okuyacaktınız. Ağır bir öykü. Ancak henüz emin olmadığımı farkettim paylaşmak için. Gerçek hikayeyi duyduğumda çok etkilenmiştim. Düne değin bunu anlatmalıyım diye düşündüm hep. Şarkı olur şiir söz olur film olur ama bir şekilde anlatmalıyım bu öyküyü. Sen sevgili okur tabii ki anlayacaksın La Fontaine misali bölümü ama hikayenin kahramanları anlayacak kendileri gibi gerçek. Onları incitmek istemem. Belki az kabul tutmuş yaralarını tekrar kanatmak. İstemem. O sebeple biraz müsaade bana.

Bu hafta size ilk üç bölümün sesli okumalarını, oldukça avantgarde videolarını ve bölümler için yazdığım şarkıları bırakıyorum.

Bölüm okumalarını aktör İbrahim Emin Ege yaptı. Muhteşem okumalar. Ben yazarken içimde hangi nehir nasıl akıyorsa öyle aktı kelimeler.

Şarkılar ise yeni sound denemelerimin ilk meyveleri. Hemen hemen her bölüm hayatıma bir şekilde girmiş ve o yazıldığı tarih itibari ile hala hayatımda olan insanlara adandı. Adları bende. Soran olursa söylerim. Şarkılar da onlara.

Neyse sözü fazlaca uzatmadan videolar burada. Madem okumuyoruz (Bu arada 300-500 okunuyor. Onların hakkı baki) o vakit dinleyelim, izleyelim.

Son olarak da sevgili editörlerim Müge Gökkurt ve Gökhan Toker’e çok teşekkür ederim. Her zaman güzel, her zaman anlayışlılar

Nexati

Xheers

Introduction to Humanity

 

 

Facebook Yorumları