Bu bir nevi ankettir.
Bilen bilir, Barış’ın kitabını rock kültürü paydasında senaryolaştırmış, onun müzik anlayışıyla, söylediği ve söyleyemediği şarkıları müzikal film formatında senaryomda harmanlamıştım.
Türkiye’de ilk defa evrensel bir rock müzikaline imza atılabilir ve payıma düşen geliri, kitapta olduğu gibi yine Barış’ın derneğine kalabilir.
Barış’ın kitapta aktardığım ulvi değerleriyle, onu yücelten ve tahta oturtan, yaşanmışlık dolu bir senaryo oldu. Ailesinin de anlayışlı yaklaşımıyla filme çekilebilir, ailesi yine de istemezse bu film projesini son defa olarak rafa kalkar.
Bu projenin gerçekleşmesini isteyen yüzbinler gibi, ben de bunu sizlerle hep birlikte yapmayı çok istiyorum. Kitaptaki gibi manevi hazzı ve gururu bana yeter.
Yapımcı adayımız, kararını beğenilere göre değerlendirecek. Filmin maliyeti kabaca min. 7 Milyon TL, 1.5 Mil. kişi izlerse masrafı karşılıyor. Yapımcı haklı olarak potansiyeli görmek ister. 1100 küsur takipçim var, bunun yarıdan çoğu palavra. Bu paylaşımıma 300 beğeni olursa, bu ona iyi bir ölçek olacak.
ROCKSTAR PEACE STREAM. Synopsis:
Hikaye, Kurt Cobain, Jim Morrison, Amy Winehouse, Brian Jones gibi genç yaşta göçen yıldızların, James Dean, Jimi Hendrix, Freddie Mercury gibi erken giden sıradışı starların anıldığı, şarkılarının söylendiği bir rock festivaliyle başlıyor…
Bu Woodstock tarzı festivalde, genç yaşta ölen Dünya rockçılarının anıldığı tematik gecede Barış’ın hologramı sahne alıyor ve onun canlandırmalarıyla sürüyor hikaye.
Koca koca sanatçıların yapamadığı, kimseye duyurmadığı hayır işlerini,  22 lösemili bebeğe sahip çıkışını ve kendisi de bilet alıp girdiği Bodrum Kalesi konserinde onlar için sahnede kendisini parçalayışını görecek Dünya, filmin finalinde.
Dünya diyorum, çünkü Westend, Broadway kalitesinde olması hevesim ve hedefim var. Dünya da onu tanımalı.
İnsanlığı bu sisli çağa aşılayan ışığın hüzmelerini özümseyeceksiniz izlerken. O hüzmeler ölümsek kalmamalı, herkes nurlanmalı öte alemdeki yıldız ışığıyla. Filmin finalinde Dünya devi bir rockçının onun için mesajı  olacak.
Ölüm bile o erdemin sırtını yere getiremez, uğruna eserler üretilir ve o, bu eserlerle yaşar.
Facebook Yorumları