Zabb’ın yeni çalışması “Rakkase” tüm dijital platformlarda müzikseverler ile buluştu. 24 Temmuz’da Ellipsis etiketiyle yayımlanan parça sözleri ve de özgün müziği ile de oldukça dikkat çekiyor.

“Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, epeyce yakın bir diyarda; vurmalı çalgılara meraklı bir şaman, her türlü enstrümanı çalabilen çingene ruhlu bir gitarist ve yetmişlerde yayınlanmış tüm plakları toplamaya and içmiş bir bas gitarist aynı asansöre binmişler. Masal bu ya, asansör de tam o anda bozuluvermiş ve tabii ki bu üç müzisyenin enstrümanları da yanlarındaymış. Gel zaman git zaman bakmışlar kurtarmaya gelen yok, bari vakit geçsin diye müzik yapmaya başlamışlar. Ortaya çıkan müzik siz deyin saykodelik rock, ben diyeyim oyun havası, onlar desin yetmişler Anadolu rock, karmakarışık ama yeni bir şey olmuş ki bunun adına da Zabb deyivermişler zira Zabb, Osmanlıca’da kertenkele demekmiş, yani kuyruğu koptukça yenisi çıkan, sürekli yenilenen, sürünen, tükenen ama mutlaka yenilenen. Asansör çalışmış, inmişler ama kopmamışlar. Gökten üç elma düşmüş, onlara da tel takmış, onları da çalmışlar, çalmışlar, çalmışlar…

Dumanaltı sahnede, ağır ağır dans eden bir rakkasenin ortama saçtığı erotizmin müzik ile ifadesi olan şarkı, düşük temposuna bolca enerji saklamış. Zabb’ın imzası olan fuzzy gitar ve vintage bass tonu, ağır ama temkinli bir darbukanın üzerine yerleştirilmiş. Masada yerinizi alın, bardağınızı rakkaseye kaldırın, şanslıysanız para uzatmanıza da izin verecektir.”

Zabb’ın kadrosu, gitar/vokalde Erşan Öner, bas gitarda Barış Efendioğlu ve darbuka/vokalde Hasan Fatih Akın’dan oluşuyor.

Facebook Yorumları