Introduction to Humanity’nin, Arkadaş Z. Özger anısına yazmış olduğu yeni teklisi Merhaba Canım – Hi My Dear, 21 Temmuz’da 21.00’de Radyo Eksen’de Hakan Tamar’ın MOD programında ilk kez dinleyiciler ile buluşacak…

Introduction to Humanity kişisel performans projesinin sahibi olan ve de kariyerine İspanya’da devam eden müzisyen, yazar Serkan Tosun yeni çalışması “Merhaba Canım” hakkında; yakın dostu, yönetmen Ulaş Tosun’un, Arkadaş Zekai Özger, (8 Ocak 1948, Bursa – 5 Mayıs 1973)  hakkında bir belgesel çekeceğini ve de ses tasarımı konusunda destek istediğini söylediğinde çok heyecanlandığını belirterek, kendisi gibi uzunca bir süre politik pratiği olan bir müzisyen için hem büyük bir deneyim hem de büyük bir onur olacağını, projenin bir süre olgunlaşmayı beklediğini, bu esnada teaser çalışması ve de ana tema için birkaç kayıt yaptığını, ancak bütün bunların içeriği gerçekten de karşılayabilecek düzeyde olmadığını, bu nedenle de beş ayın sonunda projeyi tekrar açtığını söyledi.

Serkan Tosun, sözlerine şöyle devam etti; “Tüm denemelerin sonucunda o gece fark ettim ki ben şairi tanımıyorum, gece boyunca ne kadar şiirine ulaşabildiysem okudum. Hakkında yazılan özgeçmişlere inat. Sabah olduğunda teaser için şarkı bitmişti. Karşımda müptezel dahi bir şair duruyordu. Eğer Brixton’da doğsaydı David Bowie, Pittsburgh’da doğsaydı, Andy Warhol olurdu. Bursa’da doğdu ve erkenden öldü.

Bu da bizim milyon ayıbımızdan birisi olsun.​” 

Merhaba Canım’ın, kayıt, edit ve miksi Introduction to Humanity’nin imzasını taşıyor. Teklinin masteringi eMastered tarafından yapılmış, Loop Programlama, Ritm Programlama, Klavyeler, Elektrik Gitar, Yaylı Elektrik Gitar, Bas Gitar, Yaylı Bas Gitar, Perküsyonlar ve DiagAmate (DIY Experimental Enstrüman) yine Introduction to Humanity’e ait. Fotoğraf ve video Cottonbro tarafından çekilmiş, tasarım ve kurguda da Serkan Tosun’un adını görmekteyiz.

 

 

Facebook Yorumları