Gencer Özcan ”Ölümsüz Heavy Metal Kahramanım”

Aslında Her Veda Erkendir, Çünkü insanoğlu sevdiklerine hiçbir zaman veda etmek istemez, bunun ne yaşla, nede başka hiç bir şey ile ilgisi yoktur. İşte oldukça genç bir yaşta kaybettiğimiz çok sevdiğimiz dostumuz Gencer Özcan, kendisi 2016 yılında bedenen aramızdan ayrıldı. Fakat o gittiği günden beri hepimiz onu hep aramızda hissediyoruz ve hiç unutmuyoruz. O Kötülüğün günden güne arttığı böylesine karanlık bir dünyada, hepimiz için, bir ışık, bir idol ve çok daha fazlasıydı. Ve bu dünya onu aslında hak etmiyordu. O Güzel Yüreğiyle buraya çok fazlaydı ve nesli tükenen insanlardandı. Kendinden çok insanları düşünür, hep sevdiklerinin mutlu olması için çabalardı, yaşadığı ağır hastalığı döneminde bile bir gün olsun ben de dahil olmak üzere, herhangi bir dostuna bir gün dahil şikayet etmedi, hep umut doluydu ve onun dünyasında karamsarlığa yer yoktu.

Çok sevilen bir insandı ve çok sevdiği eşi ve yeni doğmuş bir bebeği vardı.  İçinde çok büyük bir Heavy Metal aşkı vardı. Bir müzisyen için, asla o ana kadar yaptığı hiç bir şey son yaptığı olmazdı ve yapacağı çok şey vardı, grubu Del Toro ile çok büyük hayalleri vardı. Ve hep şunu diyordu. ‘’Gökhanım Heavy Metal Birleştirir, Bu Bir Dünya Müziği’’ evet gerçekten böyle bir yanı vardı bu müziğin, İşte bu müziği yapmak , üretmek ve paylaşmak istiyordu.

En son yazıştığımızda bana son cümleleri şuydu. ‘’Yapacak Çok İşimiz var Gökhanım, Herşey Çok Güzel Olacak Ha Ona Göre’’ evet bu konuşmadan iki gün sonra bana bir telefon geldi ve telefonda aldığım habere duyduğum an inanamadım, o anı ölene dek unutmayacağım asla, Tarih 6 Haziran 2016 , evet o gün çok sevdiğim ve tanımaktan onur duyduğum can dostum, ustam, abim kabul ettiğim Gencer bu dünyaya veda etti. Tıpkı Kazım Koyuncu, Barış Akarsu, Yavuz Çetin, Ümit Yılbar ve Gökhan Semiz gibi,  O Andan itibaren tüm samimiyetimle sizlere söyleyebilirim ki, ruhumun bir parçası da onunla gitti,  çünkü kahramanım gitmişti. Derin bir sessizlik çökmüştü içime, tarifsiz bir acı ve büyük bir keder, Hepimiz bu güzel insanı yitirmenin acısını yaşıyorduk, o gün neler düşündüm bir bilseniz, Sevgili Eşi Ceyda’yı, Canı kadar sevdiği kızı Lalimi, Çok sevdiği ustası Cenk Ünnü’yü , Tolgamı, Doğukanımı ve onun çok sevdiği herkesi, hepsini düşündüm. Evet En sevdiği Iron Maiden şarkısı olan Dance Of Death’teki gibiydi yaşamımız , her birimiz ölümle dans ediyor çoğu kez farkına varamıyorduk. Gencer bedenen bu dünyadan ayrılmıştı , ama büyük bir mirası bizlere bırakmıştı ve ardında koskocaman bir Gencer Özcan Ailesi bıraktı. Bende o ailedenim ve O Güzel Ailemiz ile canımız Gencerimizi yaşatmak adına birçok şey yapmaya çalışıyoruz.

Eğer birgün başarabilirsem, birgün onun kitabını çıkartmak çok isterim, tüm geliri canım Lalim’e kalsın, ki herşeyden önemlisi Babasının nasıl güzel bir insan olduğunu ona bıraktığımız yazılardan, kitaplardan veya videolardan öğrensin ve onunla gurur duysun. En büyük dileğim ve isteğim budur,  Gencer için her daim birşeyler yapmaya devam edeceğim..

Ve bugün 6 Haziran 2019,

3 yıl olmuş , fakat başından beri söylüyorum ya , Gencer Hep Bizimle ,  ben Sis ile her sahneye çıktığımda o hep bir köşeden bana gülümsüyordu. Onun için  Fransız Dostlarımız Lux Incerta ‘nın şarkısına Türkçe söz yazmış ve ‘’Sen Hep buradasın’’diye haykırmıştık defalarca, bu konserlerde Kardeşlerimiz Tolga ve Doğukan’da hep bizimleydiler. Lux Incerta hep bize destek oldu. Gencer’i artık dünya tanıyordu. Çünkü O Bir Dünya Müzisyeniydi. İşte Heavy Metal buydu. O güzel yüreği Fransa’da bile konuşuluyordu. Sis’in son albümünde yer alan ‘’Har’’ da onun anısına yapılmış bir ağıttı.  Evet 3 yıl oldu bugün, ama her zaman, her şart altında ve her yerde gururla söylüyorum. ‘’Sevgili Gencer Sen Hep Buradasın Her Daim ve Her Zaman ‘’  O Güzel Yüreğinin önünde birkez daha saygıyla eğiliyorum güzel insan ve burada bizlerle olduğunu hep bilsem de yine de belirtmeden geçemiyorum ‘’ Seni Çok Özledik’’. Bir gün yeniden hep beraber, çok daha adil ve sevginin geçerli olduğu, ölümün adının dahil olmadığı bir yerlerde hep beraberce buluşmak üzere can dostum. Mavi Gözlü Kartalım , Binlerce defa selamlar olsun sana buralardan….. Sonsuz , saygı, sevgi ve de derin bir özlemle….

Kazım Koyuncu’nun Abisi Hüseyin Koyuncu’dan Mesaj,

Sevgili Gencerin Ailesine Sabırlar Diliyorum. Acınız Acımızdır.

 

NOT-  Sevgili abim Genco Özcan’a ve Tüm Özcan Ailesine,  Sevgili Ceyda Arseven Özcan ve Lalim’e, Del Toro’dan kardeşlerim Doğukan Kasal ve Tolga Şen’e, Canım Berna Ablam ve Doğan Abime canım abim Cenk Ünnü’ye  Beat Kuşağı (Neo Beatlere ) ve elbette Tüm Büyük Gencer Özcan Ailesine Sonsuz Saygı ve sevgilerimi iletiyorum.. Sizleri çok seviyorum canım ailem , Gencerimiz  bizimle ve daima da bizlerle olmaya devam edecek. Onu hep beraber yaşatmaya devam edeceğiz..


Bu yazıyı paylaşın:

Jas lee Mor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir